Cam Cam Stofbleer Og Svøb
Svøb med mål 120×120 cm og stofbleer med mål 65×65 cm fra Cam Cam finder du her i mange flotte farver. Du finder også nusseklude og vaskeklude her.
Både stofbleer og svøb er økologiske og super bløde.
- Cam Cam barnevognskæder3 products
- Cam Cam børnebord4 products
- Cam Cam håndklæder19 products
- Cam Cam opbevaringskasser2 products
- Cam Cam pusleunderlag1 products
- Cam Cam stofbøger5 products
- Cam Cam toilettasker2 products
- Cam Cam Ammepudebetræk7 products
- Cam Cam Ammepuder6 products
- Cam Cam Babynest6 products
- Cam Cam Dukketilbehør20 products
- Cam Cam Hylder4 products
- Cam Cam Møbler18 products
- Cam Cam Pusleborde2 products
- Cam Cam Puslepudebetræk31 products
- Cam Cam Puslepuder15 products
- Cam Cam Pusletasker40 products
- Cam Cam Senge4 products
- Cam Cam Sengehimmel9 products
- Cam Cam Sengerande12 products
- Cam Cam Sengetøj40 products
- Cam Cam Stofbleer Og Svøb45 products
- Cam Cam Stofbog6 products
- Cam Cam Svøb11 products
- Cam Cam Tæpper Og Puder70 products
- Cam Cam Uroer8 products
MERE OM CAM CAM STOFBOG
En stofbog fra Cam Cam er super godt til småbørn, fordi de kan klemme og røre ved det samtidig med at de bliver stimuleret. Der kommer nemlig lyde fra knitrepapiret når barnet leger med stofbogen. Det er en perfekt aktivitetsbog til dit barn.
Cam Cam har designet små søde stofbøger, som kan bruges i sengen eller til leg i stuen. Når stofbogen foldes ud måler den nemlig 120 cm og den kan derfor også bruges som sengerand eller som barnevognsrand. Det giver barnet noget spændende at kigge på mens det falder til ro.
Stofbogen er foldbar og har målene 16×17 cm når den er foldet sammen. Det er en perfekt størrelse til de små nysgerrige fingre.
Stofbog i smukke designs
Der er en masse tegninger at kigge på, fordi stofbogen kan vendes og altså har print på begge sider. Det vil sige at der er 12 (2×6) forskellige prints.
Alle printsene på stofbøgerne er håndtegnede og der er fokuseret på hver enkelt lille detalje.
Det er velkendte temaer, som du ser på stofbøgerne fra Cam Cam. Du kan bl.a få havtema eller skovtema med træer, dyr og det populære fleur print. Eller måske du er mere til havet, så har det danske firma også lavet en stofbog med havets mange søstjerner, tang m.m. På denne stofbog er der også tegnet tilbehør til strandturen eller dét du behøver på en regnvejrsdag.
Stofbøgerne fås i både drengede farver og pigede farver, såsom babyblå og rosa.
Økologi til børn
Stofbog fra Cam Cam er lavet i 100% økologisk bomuld og er med 100% Polyurathane skum. Bogen er CE-mærket og OCS certificeret.
Samlet set indeholder stofbøgerne 80% økologisk materiale. Det er rigtig højt hvad angår en stofbog.
Du bør vaske stofbogen ved 40 grader, hvis den trænger. Det kan jo ske at barnet har tygget for meget i den og den er fyldt med savl eller lidt rester fra aftensmaden, som stadig var i barnets mund. Så er der ikke andet for end at vaske den.