Disney Frozen
-
Disney Frozen Badedragt
13 produkter
-
Disney Frozen Gymnastikpose
8 produkter
-
Disney Frozen Håndklæde
6 produkter
-
Disney Frozen Hjemmesko
7 produkter
-
Disney Frozen Kjole
15 produkter
-
Disney Frozen Kuffert
3 produkter
-
Disney Frozen Paraply
6 produkter
-
Disney Frozen Penalhus
19 produkter
-
Disney Frozen Rygsæk
18 produkter
-
Disney Frozen Sandaler
15 produkter
-
Disney Frozen Skuldertaske
4 produkter
-
Disney Frozen Sneakers
36 produkter
-
Disney Frozen T-shirt
18 produkter
Viser 505–528 af 707 resultaterSorteret efter pris: lav til høj
-
BABYNOHR – Slyngevugge Motor – Hvid – Babynohr.dk
1.790,00 kr.Fra 1.399,00 kr. Spar 22% -
Moby Wrap Elements – Hydro
Fra 299,00 kr.
-
Moby Evolution Strækvikle – Charcoal
499,95 kr.Fra 399,95 kr. Spar 20% -
Besafe Flex Fix 2 – Metallic Mélange
Fra 2.795,00 kr.
-
NM Vådliggerstykke Membran / Elastik Str. 70×160 cm.
Fra 99,95 kr.
-
Lille Kanin – Sommersæt
Fra 459,85 kr.
-
Mamamemo Ø-ko Yoghurt – Pære/banan
Fra 39,95 kr.
-
Oball Floating
129,95 kr.Fra 103,96 kr. Spar 20% -
Oball Scoop’n Spil
99,95 kr.Fra 79,96 kr. Spar 20% -
Happy Kids Helårs Baby Dyne
Fra 599,95 kr.
-
Nomi Newborn – Sort Plast – Grå/sand Madras
Fra 699,95 kr.
-
NM Dyne + Pude Sæt m/ Luftige Hulfibre – Junior
Fra 299,95 kr.
-
Flexa Madrasforlænger 30x70x10cm
Fra 249,95 kr.
-
Actros Fiat 500 – Pink
Fra 349,95 kr.
-
Mushie Bestik (Gaffel + Ske) Ivory
Fra 60,00 kr.
-
Little Dutch Legetæppe Fairy Garden
Fra 519,00 kr.
Om Disney Frozen produkter til børn
Disney Frozen har siden filmens premiere udviklet sig til et omfattende univers med karakterer, historier og produkter, der appellerer til børn verden over. Hos Sovedyret finder du inspiration til at bringe Frozen-magien ind i børnenes hverdag — fra sengetøj og puslepuder til tøj og legetøj. Alle produkterne er kurateret ud fra kvalitet og design, og vi guider dig til de webshops, der tilbyder de bedste tilbud.
Karakterer og design
Disney Frozen universet er fyldt med ikoniske karakterer: Elsa, den magiske snedronning; Anna, hendes modige søster; Olaf, snemanden med stort hjerte; og Kristoff samt hans tro ven Sven. Disse karakterer danner grundlaget for de fleste Disney Frozen produkter, og deres design gengives på alt fra puslepuder og sengetøj til pyjamasser og accessories. Børn elsker at omgive sig med deres yndlingskarakterer, og det kan være både trøstende og inspirerende at have dem med i sovekammeret eller på børnets favoritpude.
Kvalitet og materialer
Disney Frozen produkter til børn produceres typisk af etablerede tøj- og tekstilbrancher med fokus på børnesikkerhed og komfort. Sengetøj og puslepuder er ofte lavet af bløde, åndbare materialer, der passer til børns sensitive hud. Når du vælger Disney Frozen produkter, er det værd at være opmærksom på materialekvalitet, symning og vedligeholdelse — især hvis produktet skal være i daglig brug eller vaskes hyppigt.
Styling og indretning
Et børneværelse med Disney Frozen tema skaber et univers, børnene kan dykke ned i. Kombinér puslepuder, sengetøj og gardiner i blå og hvide nuancer — Frozens karakteristiske farver — og tilføj accessories med karakterene. Mange forældre finder, at et tema-værelse hjælper børnene med at falde i søvn og giver dem et trygt, personligt rum. Disney Frozen produkter kan også være gode gaver til fødselsdag eller højtider.
Praktiske tips til indkøb
- Størrelse: Tjek målene på puslepuder og sengetøj — de skal passe til børnets seng og alder.
- Vaskeevne: Søg efter produkter, der kan vaskes ved 40-60 °C og tåler almindelig børnehusholdning.
- Sikkerhed: Puslepuder til små børn bør være uden løse dele eller knapper, der kan udgøre kvælningsrisiko.
- Varighed: Kvalitetsprodukter holder længere og kan ofte gives videre til yngre søskende eller venner.
Ofte stillede spørgsmål om Disney Frozen produkter
Hvad er det bedste Disney Frozen sengetøj til børn?
Det bedste sengetøj afhænger af børnets alder, sengstørrelse og ønsker. Vælg bløde, åndbare materialer i størrelse, der passer til barneseng eller ungdomseng. Sovedyret sammenligner forskellige mærker og tilbud — find det, der passer bedst til dit behov og budget.
Er Disney Frozen puslepuder sikre for små børn?
Puslepuder til små børn under 12 måneder anbefales ikke i sovepositionen. For børn over 2 år kan en puslepude være trøstende, men vælg en uden løse dele, lange snore eller knapper. Læs altid producentens aldersanbefalinger.
Hvor finder jeg tilbud på Disney Frozen produkter?
Hos Sovedyret kan du finde inspiration til Disney Frozen produkter og sammenligne tilbud fra vores anbefalede webshops. Vi hjælper dig med at finde det bedste forhold mellem pris og kvalitet.
Kan Disney Frozen sengetøj og puslepuder vaskes?
Ja, de fleste Disney Frozen produkter er designet til at kunne vaskes. Læs altid vaskeanvisningerne på etiketten — typisk kan de vaskes ved 40-60 °C og må tørretumbles på lavt trin eller lufttørres.
Hvilke karakterer er mest populære på Disney Frozen produkter?
Elsa og Anna er de mest ikoniske karakterer og findes på mange produkter. Olaf er også enormt populær, især blandt mindre børn. Du finder også produkter med Kristoff, Sven og andre karakterer fra filmene.